Jak leniwie gotować jajka?


Do Wielkanocy 2010 zostało nam jeszcze ileś czasu lae ponieważ trafiłem na dwie urocze strony na kwestia gotowania jajek, dzisiaj kwestia jajeczny. Myślę, że każdy, co więcej niezbyt biegły kucharz, mniej więcej orientuje się jak ospale dusić jajka aby zrobiły się one na miękko, półmiękko lub na twardo. chyba że VIP nie pamięta, to niżej nieco słów przypomnienia, a dalej będzie o wspomnianych wcześniej stronach ...


Więcej..

Pierogi Wigilijne


bo zbliżają się Święta Bożego Narodzenia od kilku dni prowadzę serial świąteczny. ostatnio była mowa o śledziach na Wigilię, dzisiaj pora na wigilijne pierogi O pierogach pod kątem Świąt i Wigilii pisałem już dowolny okres temu. dzień dzisiejszy przypominam te przepisy. bowiem wszystkie są jak najbardziej postne, nadają się świetnie na wigilijny stół. Wśród rzeczonych przepisów jest wigilijna klasyka, inaczej pierogi z kapustą i pierogi z kapustą i grzybami ale są też przepisy na, na prawdę godne polecenia, pierogi z soczewicą i pierogi z kaszą gryczaną. Oto prawo na wigilijne pierogi.
tekst pochodzi z http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Sledzie Na Wigilię


nieco dni temu rozpocząłem mój kulinarny serial świąteczny. W pierwszym odcinku, nie mówiąc o wstępu, było nieco słów o zupach (Przepisy Na Wigilię), dziś chciałby podarować kilka przepisów na wigilijne śledzie. tymczasem akuratnie nie wiem, czy słowo "wigilijne" jest tu najlepszym słowem, bo przepisy co prawdziwość są jak najbardziej postne i na wieczerze wigilijną pasują jak ulał, ale takie śledzie to dodatkowo coś co bezbłędnie urozmaici świąteczne śniadanie i jest dozwolone je ze smakiem opychać się za pomocą całe Święta Bożego Narodzenia.
wpis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

kodeks Na Wigilię


No i mamy grudzień. Do końca roku został niezupełnie miesiąc, do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze mniej. A Święta i Wigilia, no cóż, wiadomo, obok rodzinnej atmosfery, choinki, prezentów, to kulinarna rozpusta. Ale aby taka zepsucie mogła mieć miejsce, wpierw powinno się się malutko narobić i szykować 12 otawa wigilijnych, świąteczne śniadanie, wolny od pracy obiad, jakąś przekąskę w międzyczasie (bo a nuż, znakomitość sobie tak żołądek rozepchnie, że coraz będzie miał siłę na przekąseczkę ;). Korzystając z tego, że ten mój blog zarządzany jest już od kilku lat, pozbierałem przepisy wigiline i świąteczne (lub nadające się na Wigilię i Święta) i niniejszym spróbuje je tu opisać. Mam nadzieję, że owe przepisy pomogą przyrządzać i kolację wigilijnę i całą resztę Świąt. Być może wykonacie je dogłębnie tak jak są podane, być przypuszczalnie zainspirują Was nic bardziej błędnego jako pomysły na świąteczne dania.
Ten Wpis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Wielkanoc Staropolska


Przeglądając sobie kulinarne materiały związane z Wielkanocą natrafiłem na książkę z 1830 roku pod wcale długim tytułem - Domy i dwory: blisko tem opisanie apteczki, kuchni, stołów, uczt, biesiad, trunków i pijatyki; łażni i kąpieli; łóżek, pościeli, ogrodów, powozów i koni; błaznów, karłów, wszelkich zwyczajów dworskich i różnych obyczajowych szczegółów dzięki Łukasza Gołębiowskiego członka Towarzystwa Królewskiego Warszawskiego Przyjaciół Nauk wydanej nakładem autora, nakład N.Glucksberga, a w niej czcigodny uwagi zobrazowanie staropolskiej wielkanocy, a właściwie produktów jakie 'szły' na rasowy stół ...


Więcej..

znalezionych: 16, strona 1 z 4
<<<  -  1  2  3  4  -  >>>

Jeżeli potrzebujesz pomocy adwokata i jesteś z Zakopanego lub Rabki Zdrój koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej kancelarii adwokackiej w Zakopanem. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, żeby z sukcesem poprowadzić sprawę przed Sądem w Zakopanem. Nasz adwokat Zakopane rozwiązuje problemu zarówno osób prywatnych jak i podmiotów gospodarczych. Od wielu lat adwokat Zakopane przyjmuje się swoich interesantów w kancelarii w Zakopanem oraz w kancelarii w Rabce Zdrój. Wszystkie niezbędne informacje - jeśli interesuje cię nasz adwokat Zakopane - znajdziesz na stronie naszej kancelarii adwokackiej w Zakopanem.