Zu odwołuje popis w Gdańsku


Avant jazzowe, włoskie trio ZU, które miało wystąpić na lutowym koncercie w gdańskim klubie Parlament odwołało wszystkie zaplanowane na ten okres występy. Tour przewidywane na luty 2010 miało swoim zasięgiem objąć Skandynawię tudzież Europę Wschodnią.

jankeski magazyn "Billboard" ogłosił, komu zostanie przyznany tytuł Kobiety Roku 2009. w trakcie oficjalnej gali, jaka odbędzie się 2 października w Nowym Jorku, prestiżową statuetkę otrzyma Beyonce. Krzysztof Zanussi odebrał w poniedziałek, 14 czerwca, order "Per Artem ad Deum" ("Przez sztukę do Boga"), przyznany dzięki Papieską Radę ds. Kultury. artysta otrzymał nagrodę z Watykanu w Kielcach, podczas gali międzynarodowej wystawy "SacroExpo". Członkowie słynnego zespołu Metallica zaoferowali nagrodę w wysokości 50 tys. dolarów w zamian za informacje o miejscu pobytu fanki grupy, która zaginęła po ich koncercie 17 października."Wenecja", najpóźniejszy film twórcy Jana Jakuba Kolskiego, trafi do kin już 11 czerwca. W magicznym świecie reżysera niezwykłe role stworzyły Magdalena Cielecka i Agnieszka Grochowska. zajmujący się muzyką rap dziennikarz Sam Ferguson został zastrzelony w piątek (14 sierpnia) w Miami na Florydzie. umarlak miał waśń z raperem Rickiem Rossem. Ehren Kruger napisze scenariusz do remake'u horroru "Dzieci kukurydzy".

ekipa Massive Attack nigdy nie pisze piosenek z refrenami.

Wszyscy znają "Seksmisję", ale nikt jeszcze nie widział tej komedii w nowej jakości po rekonstrukcji cyfrowej. Twórcy projektu KinoRP oraz organizatorzy 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zapraszają w czwartek, 27 maja o godzinie 16.30, do gdyńskiego Multikina na ponadplanowy przedpremierowy pokaz zrekonstruowanej cyfrowo "Seksmisji" Juliusza Machulskiego. Konferencję zorganizowaną z okazji ujawnienia półfinałowej 40-tki drugiej edycji Mam talent! rozpoczął występ Audiofeels, czyli "wizytówki" pierwszej edycji show. Formacja zaśpiewała "Nothing else matters" i dostała gromkie brawa od zgromadzonych dziennikarzy.

Ponad dwadzieścia skrzyń i kredensów włoskich z XVI i XVII w. można obejrzeć na kolejnej z serii ekspozycji przybliżających zabytki europejskiego meblarstwa, która została otwarta w środę w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. W czwartek (17 czerwca) startuje pierwsza wydanie Life Festival w Oświęcimiu. Pomysłodawcą festiwalu, na którym wystąpią m.in. Varius Manx, Voo Voo, Kasia Kowalska czy były wokalista Genesis Ray Wilson, jest dziennikarz muzyczny i dyskdżokej bezprzewodowy - Darek Maciborek. prolegomena na festiwal jest bezpłatny. Krystyna Janda obiecała i słowa dotrzymała. W w ostatnim czasie otwartym warszawskim Och-Teatrze niezależnie od tradycyjnymi przedstawieniami będą przebywać się koncerty i recitale. Zapowiedziano już występy takich gwiazd, jak Urszula Dudziak, Edyta Jungowska, Maria Peszek, Justyna Steczkowska, Fisz Emade, a poniekąd popis kabaretu Mumio.Prog / powermetalowa formacja Circle II Circle z Florydy rozpoczęła nagrania nowej płyty "Consequence Of Power". 21 filmów - wśród nich siedem debiutów - będzie bić się o Złote Lwy na rozpoczynającym się w poniedziałek, 23 maja, 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Post-rockowe trio Russian Circles wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. Zespół odwiedzi Poznań i Gdynię odpowiednio 28 i 29 marca w ramach europejskiej trasy koncertowej. Będzie to ich pierwszy występ w naszym kraju.

gratyfikacja aktorska dla "Drzazg" w Kairze


Nagroda za Najlepszą Rolę Żeńską jednego z najważniejszych festiwali świata - 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Kairze – została przyznana Karolinie Piechocie za jej rolę w "Drzazgach" Macieja Pieprzycy.

TVP zapowiada więcej programów dostępnych dla niepełnosprawnych


TVP chce, by w ciągu kilku lat większość nadawanych przy użyciu nią programów była dostępna dla osób niepełnosprawnych. Ma to być możliwe dzięki napisom, audiodeskrypcji i tłumaczeniom migowym. We wtorek TVP przystąpiła do partnerstwa "Telewizja bez Barier".

Barbra Streisand nie chce stu milionów


Barbra Streisand odrzuciła kontrakt opiewający na sto milionów dolarów.

R. Kelly na Mundialu dla Afryki


R. Kelly przygotował utwór, który usłyszymy 11 czerwca w czasie Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Johannesburgu, w RPA.

Nowi prowadzący w "Kawie czy herbacie"


Od 7 września, w programie "Kawa czy herbata" pojawi się nowa dwa prowadzących. W każdy poniedziałek, o godz. 6.00 rano widzów przywitają Odeta Moro–Figurska tudzież Jerzy Petersburski.

Jeżeli potrzebujesz pomocy adwokata i jesteś z Zakopanego lub Rabki Zdrój koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej kancelarii adwokackiej w Zakopanem. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, żeby z sukcesem poprowadzić sprawę przed Sądem w Zakopanem. Nasz adwokat Zakopane rozwiązuje problemu zarówno osób prywatnych jak i podmiotów gospodarczych. Od wielu lat adwokat Zakopane przyjmuje się swoich interesantów w kancelarii w Zakopanem oraz w kancelarii w Rabce Zdrój. Wszystkie niezbędne informacje - jeśli interesuje cię nasz adwokat Zakopane - znajdziesz na stronie naszej kancelarii adwokackiej w Zakopanem.