Iniesta nie pomoże Barcelonie


widowisko sportowe w Lidze Mistrzów z Arsenalem Londyn w najbliższą środę Andres Iniesta może sobie wybić z głowy. pomagier Barcelony doznał kontuzji w ostatnim spotkaniu swojego klubu z Mallorką.

Rumuńscy prokuratorzy poinformowali, że zatrzymano 34 osoby pod zarzutem fałszerstw internetowych o wartości 800 tysięcy euro. Podejrzani oferowali w internecie różne towary, które no nie istniały. Dobry maj dla McDonald'sa. Sprzedaż tej największej na świecie sieci restauracji fast food poszła w maju w górę o 4,8 odsetki rok do roku - alias lepiej od oczekiwań. Najlepiej było w Europie, dokąd sprzedaż zwiększyła się o 6 procent. W 15 dni wierzą optymiści. Realiści w 10. W ocenie, że w obu przypadkach to nadzwyczaj odrobinę czasu są zgodni. tylko tak wiele dni na skompletowanie przynajmniej 100 tysięcy podpisów będą mieli sztabowcy kandydatów w wyborach po ogłoszeniu za pomocą marszałka ich daty. Jedni - nieopodal żałoby - już pracują. Inni rezygnują. - Moi współpracownicy są w żałobie - mówi Tomasz Nałęcz, kto w przyszłym tygodniu ogłosi rezygnację ze startu.Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział, że prezydent Lech Kaczyński wysłał dzień dzisiejszy list do premiera w sprawie polsko-rosyjskiej umowy gazowej. Prezydent, jak mówił Stasiak, wysłał list, "by zachęcić do debaty na temat bezpieczeństwa energetycznego". Były czeski premier, przywódca prawicowej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Mirek Topolanek został uderzony kamieniem w buzia w ataku, jakiego dokonano na niego na kąpielisku w mieście Hustopecze w powiecie Brzeclav na południowych Morawach - poinformował głosiciel ODS Martin Kupka. Piraci porwali w piątek rano norweski chemikaliowiec i uprowadzili go w stronę Madagaskaru - poinformował szef firmy Broevigtank, armatora statku.

Co bynajmniej 20 osób zginęło w piątek w eksplozji, do której doszło w klubie karaoke w Medanie na Sumatrze - podała policja w tym trzecim z największych miast Indonezji.

dodatkowo i w tym roku, tak jak w ubiegłym, gimnazjaliści na egzaminie kończącym szkołę nie będą pytani o koleżeństwo lektur, donosi "Dziennik Polski". W przeszłości zdarzały się kompromitujące błędy młodych uczniów, jak choćby przypisywanie "Zośce" z "Kamieni na Szaniec"... gildia kobiecych. Co bynajmniej 73 osoby poniosły śmierć, gdy na jeziorze w zachodniej części Demokratycznej Republiki Konga zatonęły dwa połączone ze sobą łodzie - poinformował koralowy Krzyż.

Najistotniejsze informacje, które mają fundamentalne znaczenia dla wyjaśnienia zbrodni katyńskiej, zawarte są w archiwach rosyjskiej prokuratury, w tym objęte klauzulą tajności zamierzenie o umorzeniu tego śledztwa - uważa stary IPN Janusz Kurtyka. - Allied Irish pula szuka inwestora dla Banku Zachodniego WBK - poinformował AIB w komunikacie prasowym. Za przeprowadzenie transakcji odpowiadać będą AIB Corporate Finance oraz Morgan Stanley. bank chce sypnąć swoje aktywa coraz w tym roku. Dziesiejszej nocy załoga śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej poleciała na pomagier mężczyźnie z promu "Lisco Gloria". Mężczyzna doznał poparzeń układu pokarmowego. Prom znajdował się ok. 40 mil morskich na północ od Ustki. Załoga śmigłowca Marynarki pojęła mężczyznę z promu i pod opieką lekarza pokładowego przetransportowała go na ląd.Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzy w poniedziałek śledztwo przeciwko Januszowi Kaczmarkowi, Ryszardowi Krauze, Konradowi Kornatowskiemu i Jaromirowi Netzlowi - ustalili reporterzy detektyw RMF FM. Wymienione osoby są stale podejrzane o składanie fałszywych zeznań i utrudnianie śledztwa w sprawie przecieku z akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w resorcie rolnictwa. Najwcześniej w piątek opuści szpital prezydent Łodzi. Jerzy Kropiwnicki trafił dziś na OIOM, bo poczuł się źle na konferencji prasowej, gdy była sposób mówienia o zawirowaniach wokół budowy Camerimage mały statek Center. mniej więcej milion złotych - taką karę ma zapłacić firma deweloperska J.W. Construction. Grzywnę nałożył urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za umowy z klientami. Deweloper zobowiązał się do usunięcia z umów niedozwolonych zapisów i podpisania z klientami aneksów. wszelako - wzdłuż deklaracji - tego nie zrobił.

Wypych o doniesieniach "Newsweeka": Wierutna absurd


Prezydent Lech Kaczyński - zdaniem "Newsweeka" - od dłuższego czasu stara się lobbować w Krajowej Radzie Sądownictwa w sprawie kandydatki na nowego prokuratora generalnego. podług tygodnika, faworytką prezydenta jest Ewa Koj z IPN. - mowa o lobbowaniu to kompletna i wierutna bzdura. Pan prezydent nie zna tej pani prokurator - mówił w TVN24 prezydencki minister Paweł Wypych.

Rekordowy mandat. Wystarczyłoby na nowe apartament


jakiś zamożny Szwajcar, przyłapany przez policję na przekroczeniu dozwolonej prędkości o nieomalże 60 km/h, zapłaci rekordowo wysoką karę. Sąd w Sankt Gallen skazał go na grzywnę wysokości 300 tysięcy franków inaczej ponad 800 tys. zł.

Rosja i USA jak za II wojny


Nasze narody potrzebują "ducha wzajemnego zaufania" z czasów II wojny światowej, aby zbudować prawdziwe równorzędność - oświadczyli prezydenci USA i Rosji, Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew.

"GW": obraz Polaków po katastrofie. Dominuje żal


"Gazeta Wyborcza": Dwa tygodnie po katastrofie pod Smoleńskiem gazeta zamówiła duże badanie, co czują i myślą Polacy.

Irak: Zamachy w Bagdadzie, wiele ofiar


Do 34 wzrosła kwota zabitych w sześciu zamachach, do których doszło dzisiaj w Bagdadzie - poinformowało irackie MSW. nad 100 osób zostało rannych.

Jeżeli potrzebujesz pomocy adwokata i jesteś z Zakopanego lub Rabki Zdrój koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej kancelarii adwokackiej w Zakopanem. Nasz adwokat Zakopane posiada niezbędne doświadczenie, żeby z sukcesem poprowadzić sprawę przed Sądem w Zakopanem. Nasz adwokat Zakopane rozwiązuje problemu zarówno osób prywatnych jak i podmiotów gospodarczych. Od wielu lat adwokat Zakopane przyjmuje się swoich interesantów w kancelarii w Zakopanem oraz w kancelarii w Rabce Zdrój. Wszystkie niezbędne informacje - jeśli interesuje cię nasz adwokat Zakopane - znajdziesz na stronie naszej kancelarii adwokackiej w Zakopanem.